8. oktoobril kogusid ametiühinguaktivistid Eesti eri linnades tänavatel ja kaubanduskeskustes allkirju valitsuse kava vastu võtta töötu- ja haigekassa reservid kasutusele riigi igapäevakulutuste katmiseks. Allkirju koguti Tallinnas, Tartus, Pärnus, Rakveres, Kuressaares ja mitmes Ida-Virumaa linnas.


    Allkirjade kogumise aktsiooni algatas Ametiühingute Keskliit, mille esimehe Harri Taliga sõnul on ametiühingud jätkuvalt seda meelt, et töötu- ja haigekassa reservide kasutamisega hakkab valitsus tagama riigi toimetulekut abivajajate rahaga.

„Erinevalt tulumaksust maksavad töötuskindlustusmakset vaid palgatöötajad, aga mitte ettevõtete juhatuste liikmed, riigikogu liikmed, tippametnikud, dividendide saajad ja teised maksest vabastatud. Seega ei osale kõige jõukam ühiskonnakiht riigi eelarvepuudujäägi lappimises ja see on kõike muud kui solidaarne lahendus,“ tõdes Taliga.


  Tema sõnul on aga sotsiaalpartnerid valmis sõlmima valitsusega reservide kasutamiseks juriidiliselt korrektse laenulepingu, mille tingimused pooled kokku lepivad. „Jõupositsioonilt otsustamine ja sotsiaalpartnerite seisukohtade eiramine on igal juhul ebademokraatlik,“ kinnitas ametiühingujuht.