ILO kauaaegne juhtfiguur pälvib Eesti ametiühingute kõrge tunnustuse

27. september 2010

Eile õhtul saabus Tallinna kauaaegne Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) tegevdirektor ja ühinemisvabaduse eestkõneleja Kari Tapiola, kellele Eesti Ametiühingute Keskliit annab üle suure teenetemärgi “Solidaarsus".

 Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul on Tapiola nõustanud ja toetanud Eesti ametiühinguid nii uuenenud ametiühinguliikumise algusaastail 1980. aastate lõpus ja 1990. aastate algul kui ka 2006. aastal usaldusisiku seaduse eelnõu koostamise protsessis.
 
“Tapiola sekkumine hoidis ära töötajate õigusi kitsendava seaduse läbisurumise, kuna tema soovitusel Eestisse saabubnud ILO eksperdid tõid välja sotsiaalministeeriumis valminud seaduseenõu otsese vastuolu rahvusvaheliste ühinemisvabaduse ja tööõiguse põhimõtetega,” selgitas Taliga.
 
Kari Tapiola kõrgest rahvusvahelisest autoriteedist annab tunnistust ka see, et ta töötas aastaid Majandusliku Arengu ja Koostöö Organisatsiooni OECD ametiühingute nõuandva komisjoni juhina.
 
“Tapiola teadmised ja kogemused on olnud meile aastate jooksul hindamatu väärtusega, seetõttu omistas EAKL talle suure teenetemärgi “Solidaarsus”, mis on meie ametiühinguliikumise kõrgeim tunnustas”, ütles Taliga.
 
Tänavu septembris pensionile siirdunud Kari Tapiola saab teenetemärgi kätte  Ametiühingute Keskliidus esmaspäeval kell 11.00 toimuval kohtumisel, kus Tapiola räägib Eesti ametiühinguesindajatele viimasel 20 aastal Euroopa ametiühinguliikumi­ses toimunud muutustest, sh Läänemereriikide ametiühingute olukorrast rahvusvahelises võrdluses.
 
Lisainfo:
Harri Taliga     
Ametiühingute Keskliidu esimees
55 53 48 40
 
Helena Loorents
Ametiühingute Keskliidu kommunikatsioonijuht
6 412 808
51 21 067
helena@eakl.ee
http://www.eakl.ee/