Lugeja küsib: kas tasub kirjutada tööandja survel lahkumisavaldus?

4. mai 2015

«Tööandja viis töötajad üle teisele töökohale (teine kauplus) ja nüüd palub kirjutada lahkumisavalduse, et pärast seda talle teha uus tööleping. Mida võib sellega kaotada töötaja?» küsib lugeja.


Vastab jurist tööinspektsiooni tööinspektor-jurist Liis Valdmets.


Vastuseks Teie küsimusele selgitan, et tööandja ei tohi sundida töötajat kirjutama ülesütlemisavaldust, kui töötajal puudub selline tahe. Töötaja mõjutamine tegema seda, mida töötaja ei soovi ning seaduse järgi ei pea tegema (kui isiklikku tahet pole), on hea usu ja mõistlikkuse põhimõttega vastuolus.


Kui tööandja jääb samaks, tuleb vaadata seda, kuidas on töö tegemise asukoht töölepingus kokku lepitud. Kokkulepitud töö tegemise asukohta on võimalik poolte kokkuleppel muuta. Sel juhul piisab töölepingu lisa vormistamisest.


Kui tööandja muutub, võib kõne alla tulla töölepingute üleminek või koondamine. Töölepingud lähevad muutumatul kujul üle ettevõtte omandajale, kui ettevõte jätkab sama või sarnast majandustegevust samas kohas. Kui tegemist on töö lõppemisega kokkulepitud tingimustel, siis tuleb töötaja koondada.Allikas: Tarbija24