Värske kollektiivleping tagab Sokoteli töötajatele suurema rahulolu ja kindlustunde

1. veebruar 2018

AS Sokotel ja Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühing (ETKA) allkirjastasid kollektiivlepingu, milles lepiti kokku töötajate töö- ja palgatingused kaheks aastaks. Esimene poolte vahel sõlmitud kaheaastane kollektiivleping lõppes 2017. aasta detsembris.  „Osapooled saavutasid läbirääkimiste teel töötajate jaoks olulisemates küsimustes kokkulepped. Valmisolek kompromisside tegemiseks näitas mõlema osapoole tahet edasiviiv tulemus saavutada,“ ütles Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühingu esimees Elle Pütsepp.

 

Kollektiivlepingu olulisemaks osaks olevas palgakokkuleppes kokku lepitud eri tasemete tunnitasu alammäärade tõus puudutab kõiki töötajate gruppe. Uus tasemete süsteem võimaldab töötajal oskuste omandamisel liikuda kõrgemale tasemele ja saada täiendavat töötasu tõusu. Ametiühingu juht Elle Pütsepp kinnitab, et töötajad on tulemusega rahul. Kollektiivlepingu sõlmimine annab signaali, et tööandja ja töötajate vahel toimub sisuline arutelu ja koostöö, mis tagab suurema töörahulolu ja kindlustunde töötajatele.

 

AS Sokotel tegevdirektor Klaus Ek rääkis, et kollektiivlepingu läbirääkimised peeti konstruktiivses õhkkonnas, ühise töö tulemusena valminud palgasüsteem on mitmeti lihtsam ja selgem. „Kollektiivleping ühtlustab töötingimusi ning töötajate kolm oskus- ja palgataset toetavad töötaja personaalset arengut, multioskuste rakendamist ning lisavad motivatsiooni,“ sõnas Ek. As Sokotel uuendas samaaegselt ka töötajate boonussüsteemi, tegevdirektori sõnul lähtub nüüdne süsteem varasemast enam teguritest, mida töötaja saab töösituatsioonides isikliku panusega mõjutada – teenuste müügi ning kliendirahulolu tulemustest.

 

Tallinna südalinnas kahte hotelli, Original Sokos Hotel Viru ning Solo Sokos Hotel Estoriat, opereerivas ettevõttes töötab tipphooajal 330 töötajat.

AS Sokoteli ning ETKA vahel sõlmitud kollektiivleping jõustub 1. veebruaril 2018 ning kehtib 2019. aasta lõpuni.

 

Lähem info:

ETKA juhatuse esimees Elle Pütsepp, telefon 5562 1200

AS Sokotel sisuturundusjuht Malle Kolnes, e-post malle.kolnes@sok.fi