Valmis robot, kes juba saab kaupluse müüjat asendada

18. mai 2011

Triipkoodid on teinud ostude registreerimise palju lihtsamaks ja tulevikus on paratamatu, et valmib toidupoe kassiiri asendav ja tema tööd tegev robot. Uus PR2 robot saab hakkama kahe ülesandega: ta registreerib oste ja pakib toidukraami kottidesse.PR2 võtab oma liigendraamiga käega iga eseme kätte ning registreerib triipkoodi, et saada teada toote hind. Seejärel viskab ta toote kotti, just nagu loobiks ta korvpalli korvi, kirjutab portaal IEEE Spectrum.

 

Esimese katse kohta päris hea, kuid mis saab siis, kui on vaja kaaluda banaane või näiteks pähkleid, millel ei ole koheselt triipkoodi? Lisaks sellele on tema pakendamisoskused veidi kaheldavad (näiteks mune ei tasu niiviisi loopida).

 

PR2 roboti arendas välja Stanfordi ülikooli robootikameeskond ning seda esitleti tänavusel Conference on Robotics and Automation konverentsil Hiina RVs Shanghais. Tegu on veel töös oleva projektiga ning ei tundugi enam nii väga ebatõenäoline, et tulevikus sarnased robotid meid toidupoes teenindama hakkavad.

                                                                                                         Allikas: Delfi