Ühing teatab sõnavabadusega seotud juhtumi võidust Walmarti üle

23. detsember 2010

Eesti keelne kokkuvõte Wayne E. Hanley, UFCW Kanada (Kaubandustöötajate ühing) esimehe teatest:

Qubeci ülemkohtu lahend www.walmartworkerscanada.ca veebilehe asjas. Veebileht www.walmartworkerscanada.ca aitab Walmart Partnerite töötajaid teavitada nende töötajateõigustest.  MONTREAL, 15. detsember, 2010 – United Food (Ühendatud Toit) ja Kaubandustöötajate ühing (UFCW Kanada) teatavad võidust 18 kuud kestnud sõnavabaduse lahingust Walmartiga tööõiguste veebilehega www.walmartworkerscanada.ca seoses.


2009.aasta juunis esitas maailma suurim jaemüügi ettevõte Quebec'i provintsi ülemkohtusse hagi taotlusega sulgeda populaarne ja kauaaegne veebilehekülg, mida haldab UFCW Canada põhjendades taotlust kaubamärgi rikkumisega.

 

15. dets. saavutati konfidentsiaalne kokkulepe, mis ei mõjuta www.walmartworkerscanada edasist tegutsemist ja selle jätkuvat pühendumist Kanadas Walmarti töötajatega suhtlemisele ja nende teavitamisele oma õigustest.

 

“See on suur võit Walmart töötajatele ja võimaldab neil vabalt internetis suhelda“.  ütles esimees pärast lahendi võitu veebilehele, mis jätkab töötajate aitamist neil endi eest seista ja parandada oma elu läbi kollektiivläbirääkimiste.

 

Esimehe sõnul jääb vaatamata maailma suurima ettevõtte püüdlustest dikteerida veebipõhise suhtlemise põhimõtteid www.walmartworkerscanada.ca tööõiguse vahendiks ja jätkab uhkusega seitsme aastast traditsiooni võimaldades Walmart Partneritel saada teavet oma õigustest ja nende rakendamisest Kanadas.

Võit kindlustab veebilehe püsimajäämise turvaliseks ja tuttavaks keskkonnaks Walmarti töötajatele, kus vabalt ja karistamist kartmata vahetada kogemusi teiste Partneritega üle riigi.

 

UFCW Kanada  on aidanud üle kümne aasta Walmart Partnerite töötajate õiguste eest seista.