Töö- ja kaitsejalanõude tähtsus

14. detsember 2017

Töö- ja kaitsejalanõude valikul tuleb tähelepanu pöörata nii mugavusele kui ka ohutusele. Pikad tööpäevad püstijalu väsitavad alaselga ning jalgu. Samuti ei vähenda sobimatud jalanõud põrutust ning tööst tekkivaid vaevusi. Tuleb meeles pidada, et korralikud kaitsejalanõud tagavad ka ohutuse.


Tööjalanõudel on mitmeid häid omadusi, mis aitavad kaasa mugavusele ja vähendavad terviseriske. Spetsiaalne tald vähendab pingeid seljas ja koormust liigestes, sisetallad aitavad hoida õiget rühti ja vähendavad jalgade ning alaselja väsimust. Üks tähtsamaid omadusi tööjalanõu valikul on talla libisemiskindlus - nii väheneb kasutaja libisemisrisk ja tööõnnetusse sattumine.


Kaitsejalanõud on loodud selleks, et kaitsta kasutaja jalgu ohtude eest. Kaitsejalanõu osad on tugevdatud materjalidega ning tihti on neil ka varbaotsaplaadid, mis on kombineeritud vahetalla plaadiga- nii kaitsevad need läbilöökide eest nii ülevalt kui ka alt. Spetsiaalsed turvaninad kaitsevad kandjat vigastuste eest. Osadel kaitsejalanõudel on läbistamistõkkega tald, õli või mustust hülgav pealispind, vastupidavus hapetele/leelistele jne. Töö- ja kaitsejalanõu on kerge ning seetõttu väsitab kasutajat vähem.


Kuna töö- ja kaitsejalanõusid on mitmete erinevate omadustega, siis ostmisel tuleb arvestada oma töö eripäradega ning kaitsevajadusega. Kindel on, et korralikud jalanõud tagavad ohutuse ning hoiavad kasutaja tervist. Arvan, et oma heaolu ning turvalisuse pärast on kvaliteetsetesse jalanõudesse investeerimine üks tähtsamaid punkte mida jälgida. Tuleks meeles pidada, et jalanõu võib olla mitte ainult mugav aga ka turvaline!

                                                                                                             Allikas: Tööelu
                                                                                                              Laura Lumi