Tants lepitajaga

25. oktoober 2016

Riikliku lepitaja, kes peaks tagama sotsiaalse stabiilsuse töötülide ennetamisega ning eelkõige tööandjatele ja ametiühingutele lahenduste pakkumisega, valimine sihib uut kestvusrekordit, millega võrreldes on pikk ja piinav presidendiralli kui piisk ajameres.


Seda tööd tegev Henn Pärn määrati ametisse 2006. aastal – esialgu kolmeks aastaks, nagu seadus ette nägi, kuid on seal siiani. Järglast hakati talle otsima juba neli aastat tagasi, aga ükski pole sobinud, kuigi kuuldavasti on ametiühingud ja tööandjate keskliit, kelle asi see peaks eelkõige olema, mõlemale sobiva kandidaadi suhtes juba ammu üksmeelele jõudnud.

Nüüdseks on praegune lepitaja (või kui tähte närida, siis kohusetäitja) Henn Pärn jõudnud ära pidada 75. ja tema asetäitja Raivo Paavo 70. sünnipäeva (ega Pärnast vanemat riigivõimukandjat kohe meenugi). Mitte et selles midagi halba oleks – oli ju Eesti ajaloo vanim riigiametnik Leonid Gordejev 98aastaseltki veel täiesti töökorras (ja veab majandusministeeriumi kodulehe andmetel Eesti Majandusmuuseumi siiani, kuigi suri juba aasta eest ära).

Aga igikestev tants lepitaja ümber tekitab küsimuse, kas lahkunud Gordejevile püütakse vormida väärikat mantlipärijat?
          

Allikas: Õhtuleht                                                            

Marko Kadanik, toimetaja