Sotsiaalmaks tagab turvatunde

24. august 2010

Ametiühingute Keskliit ootab Eesti suurerakondadelt selgitust, kuidas kavatsetakse katta sotsiaalmaksu langetamisega tekkiv ülisuur puudujääk riigi tuludes.Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul on juba täna riigieelarves sotsiaalkaitseks liiga vähe raha ning sotsiaalmaksu langetamine tähendaks paratamatult väiksemaid pensione ja kehvemat ravikindlustust.
 
“OECD on meie valitsusele pannud südamele, et Eesti riik peab tagama parema kaitse kehvemas varalises seisus olevale elanikkonnale. Maksumäära vähendamine või töötajate maksukoormuse suurendamine viiks meid sellest eesmärgist hoopis kaugemale ning suurendaks märkimisväärselt vaesust,” selgitas Taliga.
 
Samuti on ametiühingujuht skeptiline selle suhtes, et sotsiaalmaksu lae kehtestamine aitaks hoogustada majanduse arengut. “Eksperdid seda ideed ei toeta, uuringukeskus PRAXIS on rõhutanud, et hõivet aitaks suurendada pigem madalapalgaliste maksukoormuse vähendamine. Sotsiaalmaksu lagi pigem süvendaks veelgi lõhet vähekindlustatud ja jõukama elanikkonna vahel,” lisas keskliidu esimees.
 
“Madalate maksude lubadus on valimiste eel kahtlemata populaarne sõnum. Vastutustundlikud erakonnad peaksid aga ausalt selgitama valijatele ja sotsiaalpartneritele ka seda, kuidas neid lubadusi reaalselt ellu viia, ilma, et elanikkonna suurem osa seeläbi kehvemasse seisu satuks,” nentis Taliga.
 
Lisainfo:
Harri Taliga     
Ametiühingute Keskliidu esimees
55 53 48 40
 
Helena Loorents
Ametiühingute Keskliidu kommunikatsioonijuht
6 412 808
51 21 067
helena@eakl.ee
http://www.eakl.ee/