Selver läks kassapuudujäägi korvamiseks müüjate palga kallale

9. mai 2017

Ehkki seadus annab võimaluse kokkuleppe järgi kassapuudujääk müüjalt sisse nõuda, jätab Selver tööandja tõendamiskohustuse müüjate õlule. Anonüümseks jäänud Selveri kassapidaja peab iga kuu tasuma mõnekümne euroni ulatuva puudujäägi ilma selgituseta, millal ja kuidas on puudujääk tekkinud.

Sisuliselt miinimumpalka teenivad kassapidajad on pidanud isegi 100-eurost puudujääki oma palgast tagasi maksma, kirjutab Eesti Päevaleht.


"Mulle anti paber puuduoleva summaga ja leppisime kokku, kuidas tagasimaksmine toimub," rääkis kassapidaja, et oli summast nii šokeeritud, et ei osanud protestima hakata või kontrollimise kohta rohkem küsida.


Audiitorfirma Grant Thornton Baltic OÜ siseauditi juhi Marin Jakobsoni sõnul võib tööandja puudujäägi palgast kinni pidada üksnes siis, kui on töötaja süü tõendanud. Jakobson soovitab kõigil töötajatel, kellelt tööandja nõuab mingi kahju hüvitamiseks nõusolekut see palgast kinni pidada, meeles pidada ühte reeglit: "Kui teile ei maksta iga kuu töötasule täiendavat hüvitist varalise vastutuse eest, siis ei saa tööandja teilt nõuda ka rahalist kompensatsiooni ega palgast kahjude kinnipidamist, ilma et tööandja oleks tõendanud teie süü ning hinnanud menetluses teie süü suurust ja hoolsuse määra."

                                                                                                            Allikas: Pealinn