Saksa koolitaja: palk on hügieenifaktor

28. oktoober 2013

Palk peab olema õiglane, vastavuses ettevõtte palgasüsteemiga ja piisav palgaturul ning sektoris, ütles Äripäeval sakslasest juhikoolitaja Rainer Hussmann.  


Hussmann, kes aitab Saksa ettevõtete juhtidel ennast ja oma meeskondi ehitada, kinnitab, et väljastpoolt firmat tellitud koolitus parandab majandustulemusi kiiresti just väike- ja keskmise suurusega ettevõtetes, sest nemad võtavad muutused kähku omaks.


Te räägite Eestis juhtide ja meeskondade arendamisest ning heade inimeste hoidmisest ettevõttes. Mis on kõige olulisem, et head inimesed firmas püsiksid?
Kõige olulisemad on juhtimist puudutavad suhted - töötajate valikuvabadus, võimalus otsuste tegemisel kaasa rääkida, asjakohane väljaõpe, rahulolu juhtkonna otsustega, töö-eraelu tasakaal. Samuti on oluline, et inimesele on pandud selged ootused ja eesmärgid, tema oskused vastavad tema tööle. Ja lõpuks - mis pole sugugi vähetähtis - ka juhi siiras tänu ja huvi töötaja vastu. 


Kui palju määrab palk?
Palk on hügieenifaktor. See peab olema õiglane, vastavuses ettevõtte üldise palgasüsteemiga ja piisav konkreetsel palgaturul ning sektoris. Kui need tingimused on täidetud, siis palk inimeste otsust ei määra.

                                                                                                           Allikas: Äripäeva