Riia Maxima töötajad: hoonega oli juba ammu midagi viltu

26. november 2013

Riia Zolitūde linnaosas kokku varisenud Maxima kaupluse töötajad märkasid juba ammu, et hoonega on midagi viltu. Inimesed keeldusid aga kaamerate ees esinemast, sest kardavad kaubandusketi juhtkonna repressioone. 


Läti ajalehe Diena andmetel rääkisid hoone püstitanud ehitajad pärast talve, et vundament on pragunenud ja seda tuleb kindlustada. Signalisatsioon hakkas hoones tööle regulaarselt, aga ostjad saadeti sealt välja vaid ühel korral, vahendab Läti Delfi.


„Kogu ladu oli üleujutatud, töötajate riietusruumid olid samuti vee all. Laos hoiti lae all tugesid, aga hiljem võeti need ära, öeldi, et saab ka ilma nendeta läbi,“ rääkisid Maxima töötajad.


Kui sügisel hakati hoone katusele laadima mulda, tegid töötajad võllanalja: nähtavasti valmistatakse meid ette eluks hauas.


Ühe kaubanduskeskuses olnud poe turvamees rääkis, et tulekahjusignalisatsioon poodides oli vananenud ega suutnud eristada suitsu tolmust.


„Kõik ajavad kasumit taga, ohutuse eest hoolitsetakse vähe. Sisemise ohutusega on kõik hoopis halvasti, paljud töötavad üldse ilma sertifikaatideta,“ ütles endine turvamees.

                                                                                                                 

                                                                                                                 Allikas: Delfi.ee