Põhjamaade ametiühingud toetavad ETK laotöötajate palganõuet

19. detsember 2014

Põhjamaade Transpordiala Töötajate Föderatsioon (NTF) saatis täna ETK Logistikakeskustele pöördumise üleskutsega austada töötajate õigust pidada kollektiivläbirääkimisi, et parandada oma töötingimusi. Kirjas seisab, et põhjamaade transpordi töötajad on solidaarsed oma Eesti kolleegidega: "Toetame ETK ladude töötajate nõudmisi ning soovime täna tähelepanu juhtida sellele, et ka tööandjal on pikas perspektiivis kasulikum töötajatega sisuliselt läbi rääkida, mitte sõdida," sõnas Põhjamaade Transpordiala Töötajate Föderatsiooni koordinaator Antti Vainio.

 

ETK Logistikakeskuste töötajad nõuavad tööandjalt 10-protsendilist põhipalgatõusu ja kollektiivlepingu sõlmimist. Tööandja pole aasta aega kestnud läbirääkimiste käigus ametiühingu pakkumist vastu võtnud ega ise ühtegi kompromissettepanekut teinud.

 

Eile korraldas Transpordi Ametiühing piketi Tallinnas Akadeemia tee Konsumi juures, et juhtida avalikkuse tähelepanu ettevõtte laotöötajate probleemidele ning selgitada põhipalga nõuet 10 protsendi ulatuses. Transpordi Ametiühing tänab piketil toetust avaldanud Eesti Meremeeste Sõltumatut Ametiühingut (EMSA), Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühingut (ETKA) ning Eesti Tööstustöötajate Ametiühingute Föderatsiooni (ETAÜ).

 

Põhjamaade Transpordiala Töötajate Föderatsioon (Nordic Transport Workers' Federation) esindab enam kui 400 000 töötajat Soomes, Rootsis, Norras, Taanis ja Islandil.

 

Transpordi Ametiühingusse kuuluvad pea pooled ETK Logistikakeskuste Tallinnas ja Harjumaal töötavast 260-st töötajast.Allikas: ETTA pressiteade