Põhjala tähtsamad ametiühingujuhid kogunevad Tallinnas

19. november 2014

Täna, 19. novembril kogunevad Tallinnas Läänemeremaade ametiühingute juhid. Küsimuse all on ametiühingute panus majanduse arengusse ning ametiühinguliikumise laiendamine. Kohtumise avab oma kõnega president Toomas Hendrik Ilves.Kell 13 algaval kohtumisel arutavad ametiühingute liidrid, kuidas muuta majandust efektiivsemaks ja tasuvamaks nii töötajatele kui ka tööandjatele, ning mil moel need muutused ka ellu viia.


Ametiühingute hinnangul ei parane Euroopa ega Eesti majanduse ning tööturu olukord piisavalt kiiresti. „Madalseisust väljatulemine ei ole lihtne samas kui töötajate ootused palgatõusuks on suurenenud. Teisest küljest peab palgatõus olema ka turvaline, et see elaks üle järgmised kriisid,“ rääkis Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson kohtumise eel.


Teise võtmeteemana räägitakse kohtumisel liikmeskonna aktiviseerimise ja laiendamisega seotud küsimusi ning jagatakse kogemusi selles osas. „Mitmed moodsad laienemistehnikad on ennast tõestanud USA-st Euroopa ja Aafrikani. Räägime, kuidas neid Läänemere piirkonnas rakendada,“ ütles Põhjamaade Ametiühingute Nõukogu peasekretär Magnus Gissler.


Läänemeremaade ametiühingute koostöövõrgustiku BASTUN nõupidamise Tallinnas korraldab Põhjamaade ametiühingute keskliit. Selle aasta juulist on Eesti  Läänemeremaade ametiühingute koostöövõrgustiku ametlik eesistuja. Võrgustikul on 22 liikmesorganisatsiooni üle 11 miljoni ametiühinguliikmega.


BASTUN-i eesmärk on mõjutada rahvusvaheliste projektide ja konsultatsioonide abil liikmesriikides poliitilisi otsustusprotsesse ja regiooni sotsiaalset arengut.


Üritusel on lubanud osaleda kõik Läänemeremaade ametiühingute liidrid. Üritus toimub von Stackelberg Hotel Tallinna konverentsikeskuses (Kavala-Antsu talu, Toompuiestee 23, Tallinn) ning algab kell 13. Täpse päevakava leiab SIIT  ja osalejate nimekirja SIITAllikas: EAKL pressiteade