Põhjala ametiühingud toetavad Leedu õpetajate streiki

4. detsember 2014

Leedu õpetajad alustasid täna protestiaktsioone, et parandada oma palga- ja töötingimusi ja sotsiaalseid tagatisi. Läänemeremaade ametiühingud saatsid Leedu valitsusele kirja, milles avaldavad toetust õpetajate streigile.Läänemeremaade ametiühingute võrgustiku BASTUN nimel kirja saatnud Eesti ametiühingute keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on olukord Euroopas raske ning kriisid ei tunne riigipiire. Ametiühingud usuvad, et kui töötajate õigusi nõrgendada, siis see mõjutab ostujõudu ja süvendab majanduskriisi Euroopas veelgi.

 

Läänemeremaade ametiühingud leiavad oma ühisavalduses, et sissetulekute erinevused suurendavad sotsiaalset ebavõrdsust. Selle asemel, et järjekordseid kokkuhoiumeetmeid välja mõelda, on vaja leida ühistundel põhinevaid lahendusi ning programme, mis keskenduksid majanduskasvule ja tööhõive suurendamisele.

 

Ühisavalduses seisab, et kasvavat ebakindlust ja palgaerinevusi saab vähendada, kui investeerida haridusse ja parematesse töökohtadesse.

 

BASTUNi ühinenud ametiühingud loodavad, et Leedu valitsus tagab hästi toimiva ja õiglase tööturu ning soovivad, et lahenduste leidmiseks jätkuks valitsusel aega kuulata protestijate probleeme.Allikas: EAKL pressiteade