Maxima palgatõusu otsustab konkurentsisituatsioon

21. september 2012

Maxima Eesti kavatseb tõsta järgmisel aastal töötajate palku, kuid kui palju, selle otsustab turu konkurentsisituatsioon.


«Kindlasti peame palku tõstma, sest konkureerime mitte ainult tarbijate, vaid ka töötajate peale,» ütles Maxima Eesti pressiesindaja Erkki Erilaid vastuseks küsimusele, kas ja kuipalju kavatseb ettevõte järgmisel aastal palku tõsta. Mingit protsenti ei olnud Erilaid nõus välja ütlema. Ta lisas, et sel aastal on ettevõttes palgad tõusnud 7-10 protsenti. «Me ei saa oma töötajatele vähem maksta kui konkurendid,» sõnas ta.

 

Erilaid ütles, et Maxima kauplusetöötajate töötasu koosneb põhipalgast ja lisatasudest, mis sõltuvad näiteks kassapidajatel kiirusest ja teenindustasemest. Lisaks maksab Maxima töötajate õpihimulistele lastele igakuiseid stipendiume, lisatasusid töötajatele, kes toovad  oma tuttavaid tööle, kauplustes pakutakse tasuta lõunasööki jne. Töötasud erinevad ka piirkonniti pisut, näiteks Tallinnas, kus on inimestel suuremad kulutused, on ka palgad suuremad.

 

Erilaid ütles, et viimaste kaupluste avamisel on kandideerinud ligi kolm töötajat ühele kohale. «Ehkki kandideerijaid on palju, on häid teenindajaid ikkagi üsna keeruline leida,» ütles ta. «Kuna jaekaubandus on kõikjal maailmas ühe suurima kaadrivoolavusega valdkond, siis liiguvad selles valdkonnas ka töötasud üsna sarnases rütmis.»

 

                                                                                                           Allikas:  E24