Kaubandustöötajad tervitavad otsust lühendada poodide lahtiolekuaegu: seda võiks teha kogu riigis

18. märts 2020

Eesti Kaubandus- ja Teenindustöötajate Ametiühingu esimehe Elle Pütsepa sõnul on tänases olukorras kaupluste lahtioleku aegade lühendamine igati põhjendatud ning seda võiks teha kogu riigis.

„Praegune olukord, kus osad kauplused on otsustanud lahtiolekuaegu lühendada ja teised mitte, tekitab ostjates segadust,“ põhjendas Pütsepp lisades, et niipea kui peaks viiruse puhang veelgi kiirenema võiks sulgeda kõik kauplused peale toidupoodide ja apteekide.


Kaubanduskeskuste ja kaupluste lahtioleku aegade lühendamine aitab Pütsepa sõnul minimaliseerida viiruse levikut, kuna see võimaldaks piisava põhjalikkusega tegeleda tavapärasest põhjalikuma müügipindade puhastamise ja desinfitseerimisega.


„See annaks ka võimaluse täita kaubariiuleid vältides kontakti klientidega ja paremini kaitsta nii kaupluse töötajate kui klientide tervist,“ rääkis Pütsepp soovitades klientidel otsekontakti minimaliseerimiseks eelistada ostude eest tasumisel pangakaarte ja viipemakseid sularahale.


Lisaks kutsuvad kaubandustöötajad oma tööandjaid üles suhtuma oma töötajatesse hoolivalt ning mitte lõppetama töölepinguid kergekäeliselt. „Teadmatust ja mure tuleviku osas on praegu töötajate seas palju ning üks suuremaid hirme on seotud töölepinguseaduse § 37 kasutamisega, mis võimaldab töötaja alampalgale viia.

Koroonaviirus COVID-19


  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskusi.
  • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja eriti sümptomitega inimestega, aga võimalikult palju üleüldse inimestega kontaktist hoidumine.
  • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
  • Pärast riskipiirkonnast naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Paljud riigid rakendavad viiruse leviku tõttu erimeetmeid. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
  • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!