Iga kolmas Eesti tööandja on pagulassõbralik

1. detsember 2015

35% Eesti tööandjatest leiab, et pagulaste rakendamine aitaks leevendada tööjõupuudust Eesti tööturul, selgub CV-Online’i Balti tööturu-uuringust.


„Uuringu tulemused näitavad, et Eesti tööandjad on Baltimaade lõikes pagulaste kohalikule tööturule rakendamise suhtes kõige positiivsemalt meelestatud. Eestis arvab 35% tööandjaist, et see võiks leevendada tööjõupuudust, Lätis 20% ning Leedus 17%. Seejuures leitakse, et pagulaste arv peaks olema suurem, et sellel oleks kohalikule tööturule märgatav mõju,“ kommenteeris CV-Online’i turundusjuht Heikko Gross.


Uuringust tuli välja, et 40% Eesti tööandjatest planeerib järgneva 6 kuu jooksul töötajaid värvata ning poolte Eesti tööandjate hinnangul on värbamisi keerulisem läbi viia kui aasta tagasi.


„Uuring ja turu üldised trendid näitavad, et tööandjatele on töötajate leidmine üha keerulisem. Iga järgnev värbamine on eelmisest kulukam ning osad tööandjad näevad pagulaste värbamises üht võimalikku viisi tööjõupuudusega toime tulemiseks,“ märkis Gross.

CV-Online viib iga aasta läbi Baltikumi tööturu-uuringu, tänavu vastas sellele üle 2600 ettevõtte esindaja Eestist, Lätist ja Leedust.

                                         Allikas: Äripäev