G4S avab Eestis Euroopa üksuste tugiteenuste keskuse

29. aprill 2014

Töötajate arvu poolest maailma suurim turvakontsern G4S kavatseb rajada Eestisse ligi 20 Euroopa riigis tegutseva üksuse tugikeskuse.Lähiaastate perspektiivis planeeritakse Tallinnas G4Si peamajas avatavas keskuses pakkuda turvakontserni Euroopa tütarettevõtetele IT-tuge, personaliarvestuse-, sisseostu- ja raamatupidamisteenuseid.

«Turvakontserni tugiteenuste keskuse kavandamine Eestisse on märk meie riigi stabiilsest ja konkurentsivõimelisest majanduskeskkonnast, aga ka usaldusest siinse esinduse suhtes,» sõnas AS G4S Eesti juhatuse esimees Priit Sarapuu. «Eesti kasuks räägivad ka läänelikud äritavad ja võõrkeeli valdav kvaliteetne, kuid samas Euroopa keskmisest soodsam tööjõud,» lisas Sarapuu.

Euroopa riikides tegutsevate G4Si üksuste tugiteenuste ületoomine Eestisse on kavandatud toimuma järk-järgult: esimeses etapis komplekteeritakse projekti eestvedav meeskond. Kahel järgneva aastal võib G4Si personal Eestis suureneda ligi 100 töötaja võrra.

Eestis on G4S erafirmadest üks suurimaid tööandjaid, pakkudes teenistust ligi 2700 inimesele. Mullu novembris kolis G4S Eesti uude, rangete turvanõuete järgi projekteeritud peamajja. Musta kuupi meenutavas majas käib tööl ligi 580 G4Si töötajat: sularahavedajad, turvatöötajad, patrullekipaažid, tehnikud ja kontoritöötajad.

G4Si tütarettevõtetes rohkem kui 125 maailma riigis töötab kokku üle 620 000 inimese. Sellega on ettevõte suurima töötajate arvuga turvateenuste pakkuja maailmas. Kontserni aktsia on noteeritud Londoni ja Kopenhaageni väärtpaberibörsil ning Kopenhaageni börsi lisanimekirjas.                                                                

                                                                                                           Allikas: E24»Äriuudised