Euroopa ametiühingujuht: Eesti on kui sild Ida ja Lääne vahel

26. aprill 2017

Eesti visiidil viibinud Euroopa Ametiühingute Konföderatsiooni (ETUC) peasekretär Luca Visentini sõnul avaneb Eestil Euroopa Liidu eesistumise ajal harukordne võimalus olla sillaks Ida ja Lääne vahel. Euroopa ametiühingujuhi sõnul on ametiühinguid muutunud töösuhete valguses vaja nüüd rohkem kui kunagi varem.Visentini rõhutas Eesti peaminister Jüri Ratasele, et palgavahe Ida-Euroopa ja Lääne-Euroopa riikide vahel on suur. Majanduskasvu tagamiseks on vaja palgatõusu ning era- ja avaliku sektori investeeringud haridusse, teadusesse, innovatsiooni, tervishoidu ning efektiivsesse sotsiaalkaitsesüsteemi.


“Eesti palgad peavad tõusma, et tagada sisemine nõudlus ja produktiivsuse kasv. Kindlasti peab kasvama ka miinimumpalk ning valitsus peab toetama sotsiaalpartnereid sektoritasandi kollektiivsete läbirääkimiste pidamiseks,“ kommenteeris Visentini.


Euroopa ametiühingujuht kinnitas, et tugevad sotsiaalpartnerid ja toimivad kollektiivsed läbirääkimised toetavad nii tootlikkuse kui palgatasemete tõusu. Eesti peaks toetama kollektiivsete töösuhete arengut.


ETUCi peasekretär kohtus koos Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni ning ETUCi konföderaalsekretäri Liina Carriga peaminister Jüri Ratase, tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski, Riigikogu esimehe Eiki Nestori ning Matti Maasikaga, kes on Eesti eriesindaja Euroopa Liidu institutsioonide juures.

                                                                                                                    Allikas: EAKL