Ettevõtjate ootus käibe kasvule on aastaga langenud 1,6 protsendipunkti

15. oktoober 2015

Eesti ettevõtjate ootus müügimahu kasvuks on võrreldes läinud aasta sügisega langenud 1,6 protsendipunkti 2,4 protsendini.


Seejuures prognoosib 18 protsenti ettevõtjatest, et nende käive on aasta pärast väiksem kui täna. Ehituses on selliseid ettevõtjaid ligi kolmandik, selgub Eesti konjunktuuriinstituudi andmetest. Kõige optimistlikumad on aastast müügimahtu prognoosides kaubandusettevõtted, kes loodavad käibekasvuks 4,1 protsenti ja tööstused, kes prognoosivad keskmiselt 4 protsenti suuremat käivet.


Ettevõtete hinnangul olulisi hinnamuutusi nad ette ei näe. Vaid jaekaubanduses on rohkem neid ettevõtteid, mis hindu kavatsevad hindu pigem tõsta kui langetada. Tööstuse tootjahinna indeks on pigem languses.


Töötajate arvuks eeldatakse ettevõtetes aasta pärast peaaegu sama taset mis täna – keskmiselt ennustatakse töötajate arvu suurenemist 1 protsendi võrra. Ehitussektoris jääb prognooside kohaselt töötajate arv samaks.


Ettevõttejuhtide hinnangul on pankade valmisolek laenu anda normaalne või soosiv ning laenupakkumine jääb samaks ka kolme kuu pärast.


Uuringu tellis Eesti Tööandjate Keskliit ja küsitluse viis läbi ning analüüsis Eesti konjunktuuriinstituut, toetas Euroopa Sotsiaalfond.

                                                                                         Allikas: Eesti Tööandjate Keskliit