ETKA: töötüli Sokotel AS ja ametiühingu vahel viib aktsioonideni

2. märts 2016

Täna, 29. veebruaril korraldab Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühing piketi Sokotel AS kontserni peakontori ees Soomes.


Töörahu katkes, kui osapooled olid jõudnud kollektiivläbirääkimistel lõpusirgele ning vaidluse all oli sisuliselt kaks viimast punkti – uue töötasu kehtestamist alates 1. jaanuarist 2016 ja absoluutne töörahu kohustus.

Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate ametiühingu esimehe Elle Pütseppa sõnul tähendab absoluutne töörahu kohustus ametiühingu jaoks seda, et ei korraldata streike sh hoiatus- ega ka toetusstreike. „Ametiühing oleks olnud selle punktiga nõus, kui tööandja oleks taganud uued töötasud kõikidele töötajate gruppidele, alates 1. jaanuarist,“ sõnas Pütsepp.

„Kahjuks osutusid just need kaks punkti kollektiivlepingu allkirjastamisel ületamatuks takistuseks,“ nentis ametiühingujuht.

Pütseppa sõnul on läbirääkimised tööandja ja ametiühingu vahel kestnud pea poolteist aastat ja uue töötasu kehtestamine võrdsetel alustel oleks tööandjale läinud maksma naeruväärsed paar tuhat eurot.

Sokotel AS on SOK tütarettevõte, kelle omanikeks on ligi 2 miljonit soomlast. Töötajaid võrdselt kohtlevad töö- ja palgatingimused ning austav suhtumine töötajatesse peaks olema normiks igas riigis, kus ettevõte tegutseb.

Lisainfo:
55 62 12 00
Elle Pütsepp
Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühingu esimees