Eesti Ametiühingute Keskliit korraldab täna pensionireformi arutelu

22. november 2016

Täna, 22. novembril toimub Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) eestvedamisel pensionireformi arutelu, milles osalevad EAKLi liikmesorganisatsioonid ning pensionireformi töörühma liikmed. Arutelu eesmärk on koguda haruliitudelt vastukaja penisonireformiga seotud küsimustele ning kujundada ametiühingute ühine seisukoht, mis esitatakse ka Sotsiaalministeeriumile.„Oleme taotlenud valitsuse ja tööandjatega kolmepoolseid läbirääkimisi pensionireformi detailide kokkuleppimiseks. Samuti on meie huvi laiem kui senise sotsiaalkaitseministri plaan, mis puudutab ainult riiklikku pensionireformi. Meile on oluline ka tööandjapensioni laiem juurutamine ehk pensionid võiksid tulevikus olla sarnasemad meie läänepoolsete kolleegide omale,“ kommenteerib Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson.


Riigikogu esindajana osaleb pensionireformi arutelul Eiki Nestor, kes annab ülevaate tänase pensionisüsteemi põhialustest. Uue pensionisüsteemi vastamist vajavate põhiküsimuste arutelu juhatab Tallinna Ülikooli Sotsiaaltöö Instituudi direktor, sotsiaalpoliitika professor Lauri Leppik, kes on ühtlasi endine sotsiaalministri nõunik ning pikaaegne sotsiaalkindlustusspetsialist.

 

Arutelu toimub täna Rahvusraamatukogu kuppelsaalis ajavahemikus 14:00 - 17:00. Üritust toetab ESF projekt "Eesti Ametiühingute Keskliidu poliitikakujundamisel kaasarääkimise võimekuse suurendamine".

                                                Allikas: EAKL