EAKL: Töövõimereformi saab ellu viia vaid läbi ühiskondliku kokkuleppe

11. september 2014

Eesti Ametiühingute Keskliit (EAKL) kutsub erinevaid osapooli üles sõlmima ühiskondlikku kokkulepet töövõimereformi läbiviimiseks. Ühiskondliku leppe sõlmimine tuli esimest korda jutuks töövõimereformi aruteludel Riigikogu sotsiaalkomisjonis augusti lõpus.Keskliidu juhi Peep Petersoni sõnul peavad ametiühingud ühiskondliku leppe sõlmimise ideed heaks ja oluliseks. “Näeme selle osapooltena kõiki parlamendivõimelisi erakondi ja olulisemaid sotsiaalpartnereid, sealhulgas puuetega inimeste organisatsioone,” rääkis Peterson.


“Me ei kujuta ette, et valitsus reformi üldse ära jätab või määramatusse tulevikku edasi lükkab. Meil on vaja, et nii reform kui reformiga külgnevad muudatused siiski teoks saaksid,” ütles Peterson ning lisas, et reformi taga on reaalselt abi vajavad inimesed ja nende toimetuleku ja elukvaliteedi nimel tuleb kõigil täie vastutustundega tõhusat koostööd teha.


Ühiskondlik leping või jagatud arusaam töövõimereformist peab ametiühingute hinnangul sisaldama kõiki neid punkte, mida puuetega inimesed ja ametiühingud on välja toonud ja ilma milleta ei suuda töövõimereform oma tegelikke eesmärke saavutada. Eesti Ametiühingute Keskliit ja Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) saatsid oma soovitused, kuidas töövõimereformi teostust parandada, reformi juhtgrupile augusti lõpus.


“Kui ühiskondlikku lepet reformi ja sellega külgnevate muudatuste tegemiseks ei sõlmita ja püütakse edasi minna ainult praeguste eelnõude ja reformikavadega, siis tuleb meil kahjuks nõustuda kriitikutega, kelle arvates teeb reform rohkem halba kui head. Sel juhul ei välista me ka pikettidega liitumist,” sõnas Peterson.


Töövõimereformi juhtgrupile saadetud soovitustega saab tutvuda ametiühingute kodulehel aadressil http://www.eakl.ee/?pid=75&nid=609&lang=5.Allikas: EAKL pressiteade