Ametiühingute juhatus arutab pensionireformi ja välismaalaste seadusega seonduvat

26. aprill 2016

Homme, 26. aprillil toimub Eesti Ametiühingute Keskliidu (EAKL) juhatuse koosolek, kus kahe peamise teemana arutatakse valitsuse planeeritavat väljateenitud aastate ja soodustingimustel vanaduspensioni süsteemi ümberkorraldamist ning välismaalaste seaduse muutmist. 


EAKL on märtsist- aprillini korraldanud kokku viis kohtumist erinevate sooduspensionitega seotud sektorite tööandjate ja töötajatega. Kohtumistel on osalenud ka sotsiaalministeeriumi tööala ja sotsiaalala ametnikud.

 

EAKLi esimehe Peep Petersoni sõnul on need kohtumised olnud väga konstruktiivsed. „Kohtumiste järel kirja pandud esialgsed seisukohad on edastanud ka sotsiaalministeeriumile ja plaanis on jätkata kohtumisi nii valitsuse kui asjast huvitatud osapooltega ühiskondliku kokkuleppe sõlmimiseks,“ lisas ta.

 

Veel on koosoleku päevakorras välismaalaste seaduse muutmine. „Me saame seda teemat homme juhatuses põhjalikumalt arutada, aga mulle tundub, et tänast välismaalaste seadust ei ole vaja muuta ja palgakriteeriumi puhul tuleb arvestada pigem kehtivate üleriiklike kollektiivlepingutega kui nende palgatase on kehtivast koefitsiendist kõrgem,“ rääkis Peterson koosoleku eel. Lisaks pensionireformi ja välismaalaste seaduse muutmisele on juhatuse koosoleku päevakavas veel hulgaliselt muid teemasid.

 

EAKLi juhatusse kuuluvad 12 haruliidu esindajad. Koosolek toimub ametiühingute keskliidu majas (Pärnu mnt 41a, Tallinn) ja algab kell 10.

 

 

Lisainfo:

Peep Peterson, EAKL esimees, +372 50 15446

Kaili Uusmaa, EAKL kommunikatsioonijuht, +372 50 87370