Rimi: 17 töötajast vähenes palk vaid kolmel

4. märts 2011

Kui Rimi müüjatar kurtis Õhtulehes, et uus palgasüsteem teeb staažikamate töötajate kuupalga kuni 160 eurot väiksemaks, teatas poekett seepeale, et uut palgakorda tahtnud müüjad ise ja tänu sellele olevat paljude sissetulek hoopis kasvanud.Teisipäeval kirjutas Õhtuleht, et uue töölepingu ja struktuurimuutuste tõttu vähenes Rimi poeketi staažikamate töötajate palk kuni 160 eurot.

 

Palgakärbe tulenevat seniselt tunnitasult kindlale kuupalgale üleminekust. Uuest palgasüsteemist rääkinud Aita sõnul pandud töötajad valiku ette – lepi uue korraga või mine minema.

 

Rimi väitel algatanud uue korra aga hoopis müüjad ise ning keegi ei kaotavat palgas üle 10–15 euro. Ja nii mõnigi teenivat nüüd hoopis senisest enam.

 

Kommentaariumis väidetakse aga sootuks muud. "Palka ei vähendatud mitte 10–15, vaid kohati isegi 50–300 eurot. Väga paljudel kauaaegsetel töötajatel oli lausa pisar silmas," kinnitab üks kommentaator. "Alguses vähendati iga kolme kuu tagant töötunde ja palka, siis asuti ainult palka kärpima. 8000kroonisest netopalgast jäi kuue kuuga järele 3500. Tunde küll kärbiti, kuid töökohustusi pandi kuhjaga juurde, nii et füüsiliselt ei olnud neid enam võimalik täita," lisab teine

 

Rimi sõnul on see jutt aga vale. "Teenindajaameti tööülesannete ja kohustuste ühtlustamine tähendab küll värske kala ja lihaleti töötajatele palgalangust, kuid samal ajal kõikidele kassapidajatele ja saaliteenindajatele palgatõusu. Seega keskmine palk Rimi kauplustes hoopis kasvab," väidab poeketi kõneisik Andrija Lilleoja. Et tunnitasu kaotati täielikult, polevat samuti tõsi. "Kõikidel Rimi töötajatel, kellel oli seni tunnitasu, on see nii ka uues palgastruktuuris. Poe 17 töötajast langes tunnitasu vaid kolmel."

 

Ligi 100 eurot kaotanud Lilleoja sõnul palgas vaid lihameistrid, sest nende ametikoht kaotati. "Kõigile lihameistritele pakuti kaupluses teisi ametikohti. Konkreetselt Aita, kes võttis vastu lihaleti müüja-konsultandi ametikoha, kaotab kuutasus 63 eurot. Tegelikult jäävad keskmiselt palgamuutused 1% ulatusse ja paljud Rimi teenindajad võidavad uue struktuuriga palka juurde." Lisaks tõrjub Rimi ka väite, nagu poleks töötajaile palgamuudatusest ette teatatud.

                       

                                                                                                         Allikas: Õhtuleht