Ametiühingute Keskliit võtab tänasest üle Läänemeremaade ametiühingute eesistumise

4. juuli 2014

Täna, 1. juulil 2014, algab Eesti ametiühingute eesistumisperiood Läänemeremaade ametiühingute võrgustikus BASTUN (Baltic Sea Trade Union Network), millel on 22 liikmesorganisatsiooni kokku 11 miljoni ametiühinguliikmega.Eesistumise peateemadeks on ametiühingute roll majanduse tugevdamisel ning moodsad võtted ametiühingute liikmelisuse suurendamisel.


Ametliku eesistuja, Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on majanduse uuendamine teemaks nii Soomes, Venemaal, Eestis kui paljudes teistes ümbruskonna riikides ja sellest sõltub suures osas ka töötajate heaolu. „Mida tehakse, et majandus haaraks väärtuslikuma koha globaalses tarneahelas, kuidas tagatakse töötajate toimetulek muutustega, millised on investeeringud töötajate uutesse teadmistesse,“ võttis Peterson kokku põletavamad küsimused.


Tema sõnul on ka liikmeskonna suurendamine kogu piirkonna ametiühingute ühine teema. „Kuigi Põhjala näitab jätkuvalt väga kõrgeid liikmelisuse protsente, otsitakse ka seal võimalusi liikmeskonna aktiviseerimiseks ja laiendamiseks. Oleme oma tehnikaid ja toimimispõhimõtteid koos uuendamas ja Eestil on siin piirkonna jaoks tähtis roll,“ rääkis Peterson.


Eesistumise kava kohaselt toimub tänavu novembri keskel Tallinnas ka BASTUN-i kõrgetasemeline kohtumine, kus osalevad kõigi ümberkaudsete maade ametiühingute tippliidrid.


Petersoni hinnangul on see hea võimalus tutvustada ühelt poolt Eestit maailma mõjukamatele ametiühingujuhtidele ja teiselt poolt näidata Eestile ametiühinguid, mis on pannud aluse lähedalasuvatele heaoluühiskondadele ning määravad jätkuvalt palju kogu piirkonna majanduselus.

BASTUN-i eesmärk on mõjutada rahvusvaheliste projektide ja konsultatsioonide abil liikmesriikides poliitilisi otsustusprotsesse ja regiooni sotsiaalset arengut. Järgmine BASTUN-i eesistujamaa on alates 2015. aasta teisest poolest Soome.

Vt. lisaks http://www.bastun.nu/

                                                                                                               Allikas: EAKL