Ametiühingute keskliit tulumaksuvabastusest: räägime realistlikumatest summadest

25. august 2014

Eile IRLi rahvakogul sõelale jäänud madalapalgaliste maksuvabastuse idee, mille kohaselt alla 500 euro teeniv inimene oma palgalt makse ei maksa, on mõte õiges suunas ja sellega tuleb edasi tegelda, leidis Ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson. Samas oli ta veendunud, et ilmselt oleks hetkel ausam rääkida realistlikumatest summadest.Ettepaneku ajastust kommenteeris Peterson nii, et idee on aastakese hiljaks jäänud, see sobinuks aega, kui IRL veel ise valitsusvastutust  kandis, mistõttu idee tõsiseltvõetavus kannatab. «Tuleviku mõttes tasub maksuvabastuse ettepanekut ikkagi kaaluda,» ütles Peep Peterson.


Ametiühingute keskliidu hinnangul väärivad kaalumist kõik ideed, mis on suunatud töötajate enamuse olukorra parandamiseks.


Peterson rõhutas, et idee tahab veel küpsemist ja vajab korralike rehkendusi reformi tegeliku kulukuse ja võimalike katteallikate osas. «Me ei saa väljakäidud maksuvabastuse ideega õpetajaid-politseinikke palgata jätta, mistõttu peavad mingid muud maksud ilmselt selle võrra tõusma ja asendus peaks tulema pigem rikkamatest detsiilidest,» leidis Peterson.


Ametiühingute hinnangul ei saa kate tulla käibemaksu tõusust, mis sööks teise käega maksuvabastuse koheselt, variandid oleksid ettevõtete tulumaks, kinnisvaramaks või erinevad luksusmaksud. Ametiühingud on tänaseni toetanud maksuvabastust miinimumpalgalt.

                                                                                                                Allikas: Majandus24