Ametiühingute Keskliit sõlmis Keskerakonnaga koostööleppe

15. oktoober 2018

Eesti Keskerakond ja Ametiühingute Keskliit sõlmisid täna Pärnus koostööleppe, mille kohaselt töötatakse ühiselt selle nimel, et Eestist saaks parim paik elamiseks, õppimiseks ja töötamiseks. Koostööleppe allkirjastasid erakonna esimees Jüri Ratas ning Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson.Ratas sõnas, et Keskerakond ja Ametiühingute Keskliit on teinud juba pikemat aega koostööd ühiste eesmärkide saavutamiseks ning taastatud on ka kolmepoolsed kohtumised tööturu küsimuste arutamiseks ametiühingute ja tööandjatega.

 

„Koostöölepingus kajastuvad meie ühised arusaamad ja taotlused mitmetes olulistes valdkondades: sotsiaaldialoogi arendamine, majanduse elavdamine, uute töösuhete reguleerimine, haridusse ja teadmistesse panustamine. Samuti on meil ühised arusaamad tervise-, pensioni- ja tööturupoliitikates ja avaliku sektori arendamises,“ tõi Keskerakonna esimees välja.

 

Peep Peterson rääkis oma sõnavõtus Keskerakonna kongressil osavõtjate ees, et viimased kaks aastat on elu läinud Eestis paremaks. „Lepingu eesmärgiks on ühiselt seista õiglasema riigi eest igaühele, sest minna on veel pikk tee,“ ütles Peterson. „Ametiühingud ja Keskerakond on sarnased organisatsioonid, mille liikmed esindavad läbilõiget Eesti elust. Ühisosa on suur ja edasiliikumiseks on koostöö hädavajalik.“

 

„Soovin tunnustada Eesti Ametiühingute Keskliitu järjepideva pühendumuse eest tööinimeste heaolu ja õiguste eest seismisel,“ sõnas Ratas. „Keskerakond on jätkuvalt avatud aruteluks kõigi Ametiühingute Keskliidu täiendavate ettepanekute osas. Kindlasti saab meil olema tulemuslik koostöö.“

 

Ametiühingud esitasid Riigikogu ja Euroopa Parlamendi valimisteks oma seisukohad, kuidas Eesti elu edasi viia ning seadsid eesmärgid erinevates valdkondades, mis võeti ka aluseks Keskerakonna ja Eesti Ametiühingute Keskliidu koostöölepingu koostamisel.

                                                                                                       Allikas: EAKL