Ametiühingute Keskliit: julgeolekusituatsiooni tõttu kannatavad majandussektorid on meie ühine mure

27. september 2014

Ametiühingud on seisukohal, et Ukraina sõjaga seotud majanduskahjusid tuleb Eesti ühiskonnal kanda solidaarselt. Sellega seoses soovitavad ametiühingud valitsusel olukorda paremini kaardistada ja kutsuda lähiajal kokku sektoriteülene nõupidamine, kuidas ühiselt olukorraga toime tulla.


“Venemaa on Euroopale suuruselt kolmas äripartner ja sellepärast pole ka üllatav, et vastastikused sanktsioonid jätavad jälje ettevõtete tulemustesse. Selle läbi kannatavad aga ka töötajad,” sõnas ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson. 

Petersoni sõnul on täna põllumeeste ja toidutööstuste kõrval suurtes raskustes ka raudteelased. “Aastast 2007 on koondatud üle 2000 raudteelase ja viimase aja kaubamahtude langused ennustavad uusi koondamisi. Olukord on murettekitav. Raudteelastel on väga spetsiifilised oskused ja nende rakendamine muudes valdkondades on keeruline.”

Ametiühingute leiavad, et sarnast krisiiplaani, nagu on põllumajanduses ja toiduainetööstuses, oleks vaja ka raudteelastele. Ametiühingute andmetel annavad sanktsioonid tunda maanteetranspordis, toitlustuses, turisminduses aga ka teistes sektorites.

Allikas: EAKL pressiteade