Ametiühingute Keskliit avalikustab 30 tööandjat, kes hüvitavad töötajatele täiendavalt haiguspäevi

23. märts 2017

Eesti Ametiühingute Keskliit avalikustas täna 30 tööandjat, kes hüvitavad töötajatele täiendavalt haiguspäevi. Keskliit seab need tublid tööandjad teistele eeskujuks ning ühtlasi käivitab kampaania teise ringi, milles kutsub töötajaid teada andma nendest tööandjatest, kes haiguspäevi täiendavalt ei hüvita.Käesoleva aasta algusest kehtima hakanud seadusemuudatus annab tööandjale võimaluse maksta töötajale 2. ja 3. haiguspäeva eest sotsiaalmaksuvabalt haigushüvitist, mis ei ületa töötaja keskmist töötasu. Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on väga meeldiv üllatus see, et osad tööandjad on otsustanud hüvitada suisa 2. - 8. haiguspäeva 100% ulatuses keskmisest palgast. „Nõnda talitab muuhulgas näiteks Swedpank, Tartu Ülikool, Motoneti kaubamaja ja Compensa Life Vienna Insurance Group SE,“ kommenteeris Peterson.


Kuigi ametiühingu üleskutse oli seotud just positiivsete näidetega, siis Petersoni sõnul kirjutasid keskliidule oma murega paljud töötajad ettevõtetest, mis haiguspäevasid ei hüvita. „Haiguspäevade hüvitamine näitab solidaarust töötajate vastu. Nagu ka Proekspert oma vastuses välja tõi, siis ettevõttele ei ole haiguspäevade hüvitame liiga suur lisakulu, ent töötajatele on see väga oluline,“ kommenteeris Peterson. „Õnneks aitab paljusid töötajaid kuulumine ametiühingusse. Ehk kui tööandja ei hüvita esimesi haiguspäevi, siis ametiühingutel on selle tarbeks välja töötatud erinevad töötajaid toetavad meetmed.“


Ametiühingute Keskliit kutsub töötajaid üles ametiühingule teatama kui teie ettevõttes esimesi haiguspäevi ei hüvitata. „Võtame tööandjaga ühendust ning teeme ettepaneku kasutada seadusega antud võimalust hüvitada vabatahtlikult 2. ja 3. haiguspäev. Ütlen veelkord, et töötajate terviseprobleemid ei mõju hästi ettevõtete tööviljakusele ning tootlikkusele, seega nii inimeste kui ettevõtete huvides on see, kui töötajad haigena tööl ei käi,“ kinnitas Peterson.


Ametiühingute keskliit ootab töötajate teavitusi aadressil eakl@eakl.ee

Vabatahtlikult töötajaile 2. ja 3. haiguspäeva hüvitavad tööandjad:

 1. Eesti Ametiühingute Keskliit

 2. Eesti Meremeeste Sõltumatu Ametiühing

 3. Eesti Teenindus- ja Kaubandustöötajate Ametiühing

 4. Tööandjate Keskliit

 5. Vinni vallavalitsus

 6. Tartu Ülikool

 7. Keskkonnaagentuur

 8. ENSTO Ensek

 9. Harku vallavalitsus

 10. Eesti Rahvusringhääling

 11. Swedpank

 12. Oshino Electronics Estonia OÜ

 13. AS Eesti AGA

 14. ÕIGUSNÕU Õigusbüroo

 15. Politsei- ja Piirivalveamet

 16. DPD Eesti

 17. SLO Eesti AS

 18. FCR Media AS

 19. Proekspert AS

 20. Teater Vanemuine

 21. IF kindlustus

 22. Fazer Food

 23. Motoneti kaubamaja

 24. Saku vallavalitsus

 25. TERVIS. E.KE OÜ

 26. Sa Tartu Eluasemefond

 27. Tele2

 28. Compensa Life Vienna Insurance Group SE

 29. Icefire OÜ

 30. Viking Life-Saving Equipment Estonia                                                  Allikas: EAKL