Ametiühingute aktsioonipäev toob Brüsselis tänavale 100 tuhat töötajat

29. september 2010

29. september 2010 – Tänaseks väljakuulutatud üle-euroopalise ametiühingute aktsioonipäeva raames toimuvad käesoleval nädalal protestiaktsioonid paljudes Euroopa Liidu riikides, sealhulgas ka Eestis.

Protestides mitmetes Euroopa riikides enamjaolt sotsiaalkulutuste arvelt elluviidavate kokkuhoiumeetmete vastu, kogunevad Brüsselis toimuvale rongkäigule poolesaja ametiühingute keskorganisatsiooni esindajad kolmekümnest riigist, kokku ligi 100 tuhat inimest. Lisaks Belgias peetavale nn Euro-demonstratsioonile toimub Hispaanias üldstreik ning aktsioone korraldatakse ka Iirimaal, Portugalis, Itaalias, Prantsusmaal, Poolas, Tšehhis, Lätis, Leedus Küprosel, Rumeenias ja Serbias.
 
Eesti Ametiühingute Keskliit korraldab aktsiooni raames reedel 1. oktoobril ametiühingute esindajate tähesõidu Tallinna tänavatel, millega kutsub kodanikke, eksperte ja poliitikuid üles otsima ja leidma võimalusi panustada senisest enam inimese heaolusse.
 
EAKLi esimehe Harri Taliga sõnul on Eesti elanikud välja kannatanud kõik eurole üleminekuks ja eelarve tasakaalu saavutamiseks tehtud kärped, mis vähendasid paljude sissetulekuid. Seetõttu tuleb täna püüelda nende inimeste turvatunde taastamise poole.
 
“Nüüd, kus majandus näitab kasvumärke ning eurole üleminekuni jääb kolm kuud, on aeg hakata tegema hädavajalikke kulutusi, mis tagavad inimestele töökohad, arstiabi, normaalset toimetulekut võimaldava palga, samuti vajaliku täiend- ja ümberõppe,” selgitas Taliga.
 
“Kutsume kõiki erakondi lähenevate valimiste programmdokumentides ja valimisdebattides keskenduma mitte üknes majandusele, vaid eelkõige inimestele ja nende heaolule,” lisas ta.
 
Lisainfo:
Harri Taliga     
Ametiühingute Keskliidu esimees
55 53 48 40
 
Helena Loorents
Ametiühingute Keskliidu kommunikatsioonijuht
6 412 808
51 21 067
helena@eakl.ee
http://www.eakl.ee/