Ametiühingujuht: eesliinitöötajad vajavad täiendavat kaitset

16. märts 2020

Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson tunnustab kõiki kaubandustöötajaid, transporditöötajaid, apteekreid ja teisi, kes tagavad eriolukorras igapäevaste kaupade ja teenuste kättesaadavuse.Fine Dining koolitusFoto: Karli Saul

Samas kutsub ta kõiki tööandjaid üles tegema täiendavaid pingutusi selleks, et kaitsta eesliinil töötavaid inimesi tihedama inimkontaktiga kaasnevate riskide eest.

„Täna on ülioluline, et iga töötaja, kes on vahetus kokkupuutes klientidega, oleks ohu vähendamiseks varustatud desinfitseerimisvahendite, näomaskide või kaitsekinnastega ning et tööandjad ja töötajad saaksid kasutusele võtta kõik muud võimalikud abinõud, mis aitavad hoida ära nakkuse kandumise klientidelt töötajatele,“ sõnas Peterson.

Petersoni sõnul tuleb tööandjatel valmistuda ka olukorraks, kus eesliinil haigestunud peavad siiski koju jääma.

Samuti teevad ametiühingud koostööd partneritega, et luua mehhanismid koduses karantiinis olevate inimeste ja ettevõtete toetamiseks. Koondamisteateid pidas Peterson ennatlikuks ja asjatut hirmu külvavaks infoks. „Tööandjatel tasub ära oodata teisipäev, kui koguneb Töötukassa nõukogu uusi abimeetmeid arutama ja otsustama,“ ütles Peterson.

Koroonaviirus COVID-19


  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 sümptomid on sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskusi.
  • Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja eriti sümptomitega inimestega, aga võimalikult palju üleüldse inimestega kontaktist hoidumine.
  • Valitsus kehtestas viiruse kiire leviku tõttu 1. maini eriolukorra. Loe lähemalt, mida see kaasa toob!
  • Pärast riskipiirkonnast naasmist peavad nii Eesti elanikud kui ka välisriigi kodanikud olema kaks nädalat isolatsioonis. Paljud riigid rakendavad viiruse leviku tõttu erimeetmeid. Loe lähemalt Välisministeeriumi kodulehelt!
  • Loe lähemalt koroonaviirusest Terviseameti kodulehelt!
                                                                                                                  Allikas: Postimees