Ametiühingujuhid: ootame sotsidelt jõulist tegevust tööinimeste kaitseks

3. november 2010

Ametiühingute Keskliidu juhatus avaldas tänasel kohtumisel Sotsiaaldemokraatliku Erakonna uue esimehe Sven Mikseriga lootust, et sotsiaaldemokraadid keskenduvad valimiste eel ja järel oma tegevuses ennekõike tööinimeste olukorra parandamisele.

Keskliidu juhatuse esimees Harri Taliga loetles kohtumisel Sven Mikseriga teemasid, mis on ametiühingutele aastate jooksul muret tekitanud ning mille lahenduste väljatöötamisel ametiühingud sotsiaaldemokraatidega täna ja tulevikus koostööd teha loodavad.

 

“Lisaks tööhõivepoliitika ja tööõiguse küsimuste lahendamisele on viimane aeg seadustada tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustus – selle puudumine on riigi võlg töötajate ees, mis on muutunud eriti teravaks seoses pensioniea tõusuga,” tõdes Taliga.

 

Ametiühingujuhid pidasid vajalikuks ka sotsiaaldemokraatide jõulist tegutsemist töötajate kollektiivsete õiguste kaitsmisel ja kolmepoolse sotsiaalpartnerluse edendamisel, mis eeldab ka riigi soovi ja valmisolekut kokkuleppeid sõlmida ja täita. Samuti rõhutasid ametiühingud vajadust tugevdada tööinspektsiooni järelevalvet töösuhete vallas.

 

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Sven Mikser kinnitas, et inimene ja tema toimetulek on jätkuvalt sotsiaaldemokraatide poliitika lähtepunkt.

 

“Arusaam, et madalate maksudega on võimalik liikuda heaolu suunas, on meie hinnangul naiivne ja me loodame selle sõnumi valimiste eel kõikide inimesteni viia. Seetõttu on ametiühingud kui töötajate esindajad ja ühiskondliku tasakaalu eestkõnelejad sotsiaaldemokraatidele väga olulised partnerid,” ütles Mikser. “Varasem koostöö EAKLi ja SDE vahel on olnud väga töine ja asjalik ning soovime seda koostööd kindlasti jätkata,” lisas ta.

 

Lisainfo:

Harri Taliga     

Ametiühingute Keskliidu esimees

55 53 48 40

 

Eiki Nestor

Sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni esimees

51 83 432