Ametiühingud: vaja on taastada alampalga ostujõud

24. september 2011

Ametiühingute Keskliidu esimees Harri Taliga esineb täna pärastlõunal Tööandjate Keskliidu volikogul, et põhjendada vajadust tõsta töötasu alammäära ning kutsuda tööandjaid üles sõlmima alampalga kokkulepet 2012. aastaks.

Harri Taliga sõnul on esmatähtis taastada alampalga ostujõud, mis alates 2008. aastast toimunud 21%list hinnatõusu arvestades peaks tõusma isegi kõrgemale kui ametiühingute seni taotletud 325 eurot. “Esmatähtis eesmärk on liikuda edasi tänaselt tasemelt, isegi kui alampalga vähenenud ostujõud järgmisel aastal täielikult ei taastu,” nentis Taliga.

 

EAKL esimehe hinnangul ei ole kõlanud ühtegi tõsiseltvõetavat argumenti töötasu alammäära senise taseme säilitamiseks. “Majandus kasvab, tööviljakus on paranenud ja ettevõtete kasvavad kasumidki näitavad üha suuremat investeerimisvõimekust,” loetles Taliga näitajaid, mis loovad soodsa pinnase alampalga tõstmiseks.

 

“Alampalga kunstlikust hoidmisest nelja aasta tagusel tasemel kaotab majandus tervikuna, samuti paljud töötajad ning korrektsed ettevõtjad,” kinnitas Taliga. “Kõrgem alampalk tooks rohkem raha sisetarbimisse, suurendaks riigi maksutulusid ja vähendaks kulutusi toimetulekutoetustele. Seega majandusele oleks alampalga tõus ainult tervendav,” lisas ta.

 

Ametiühingujuht sõnas, et ootab kohtumiselt tööandjate keskliidu volikoguga sisulist arutelu ning läbirääkimiste tulemusena uue alampalga kokkuleppe sõlmimist.

 

Lisainfo:

Harri Taliga     

Ametiühingute Keskliidu esimees

55 53 48 40