Ametiühingud: tööandjad, oodake koondamistega

16. märts 2020

Eesti Ametiühingute Keskliit palub tööandjatel koondamiste ja palgavähendamistega oodata vähemalt teisipäevani, mil töötukassa teavitab oma leevendusmeetmetest.


Töötukassa Viljandimaa osakond.

FOTO: Elmo Riig/SAKALA


Kuigi mitu sektorit on saanud juba väga tõsiseid kahjustusi seoses ülemaailmse pandeemiaga, tuleks ametiühingute sõnul tööandjatel koondamiste ja palgavähendamistega oodata vähemalt teisipäevani, kui töötukassa teeb tõenäoliselt teatavaks omapoolsed leevendusmeetmed.

«See kriis on teistsugune ja oluline on mitte lasta kõiki sektoreid vabalangusse. Usun, et teisipäevased otsused töötukassa nõukogus toovad uusi ideid, kuidas ettevõtete ees seisvaid probleeme lahendada viisil, et töötajate olukord oluliselt ei halvene,» ütles Ametiühingute Keskliidu juht Peep Peterson.  


Valitsus on teavitanud partnereid kavatsusest luua kiired mehhanismid koduses karantiinis olevate inimeste ja ettevõtete toetamiseks. Muudatused on töötukassa nõukogu teisipäevahommikuse koosoleku päevakorras ja kuna nende rakendamiseks pole vaja seadusi muuta, on nende rakendumiskiirus suur.


Peterson juhtis lisaks tööandjate tähelepanu, et seaduse järgi tuleb suuremad koondamised ja töötasu ajutised vähendamised kollektiivselt läbi arutada ja seal on oma tähtajad. Informeerimise ja konsulteerimiseta võivad muudatused osutuda Petersoni sõnul ebaseaduslikeks.

                                                                                                                  Allikas: Postimees