Ametiühingud sõlmisid sotsiaaldemokraatidega koostööleppe

7. veebruar 2019

Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees Jevgeni Ossinovski allkirjastasid täna, 5. veebruari hommikul ametiühingute majas kootöölepingu, millega lepiti kokku ühisosa 2019. aasta Riigikogu ja Europarlamendi valimistel.


Peep Peterson tundis leppe sündimise üle head meelt, kuna sisuline koostöö ametiühingute ja sotside vahel on kestnud juba mitukümmend aastat ja lisas, et ametiühingud valmistuvad lähiaastate suurteks otsusteks tervise, tööõiguse ja töötajate ümberõppe osas.

 

Jevgeni Ossinovski sõnul pole sotsiaalpartnerlus pelgalt lobby vaid strateegiline koostöö. „Sotsiaalpartnerlus on väga oluline, sest see võimaldab olukordi lahendada koos. Selles osas on viimastel aastatel olnud edasiminekuid, aga tööd peab edasi tegema,“ sõnas sotside juht.

 

„Sotside jaoks on Eesti suurim ressurss inimvara oma teadmiste, hariduse ning viljaka töösuhtega,“ rääkis Ossinovski rõhutades, et koostööleppe tekstis on Eesti edu ja majanduskasvu põhilne plokk.

 

Koostöölepingu sisus on oluliste teemadena märgitud sotsiaaldialoogi arendamine, majanduskasvu tagamine, uued töösuhted, teadmised, tervis, pensionisüsteemi jätkusuutlikkus, töötus ning maksuküsimused.

 

Ametiühingute Keskliit esitas oma poliitikasoovid kõigile erakondadele möödunud aasta septembris. Tänaseks on kohtutud kolme erakonnaga ning koostööleping sõlmitud neist kahega.

 

                                                                                     Allikas: Eesti Ametiühingute Keskliit