Ametiühingud: õpetajad teevad õpilastest Eesti elu edendajad

25. oktoober 2011

Eesti Ametiühingute Keskliit toetab õpetajate palganõuet ning peab vajalikuks kokkuleppe sõlmimist, mis tõstaks aastateks vaeslapse ossa jäetud haridustöötajate palgad väärilisele tasemele


Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul on valitsuse mure eelarve tasakaalu pärast küll arusaadav, kuid valitsus peab omakorda mõistma, et õpetajate tänane sissetulek ei vasta nende panusele ühiskonna arengusse.

«Õpetajad ei pea harima meie lapsi vaid missioonitundest. Neil lasub tohutu vastutus selle eest, et tänastes noortes kasvaks huvi ja kujuneksid võimed, mis aitavad neil tööellu astudes Eesti elu edasi viia,» ütles Taliga.

 Taliga hinnangul pingestab õpetajate palgaprobleemi järjekordne edasilükkamine vaid olukorda ja muudab selle lahendamise palju kallimaks, kui seda oleks kohene samm palgatõusu tagamiseks.

«Seetõttu peame vajalikuks palgaläbirääkimiste jätkumist ning ministeeriumi ja ametiühingu kokkulepet õpetajate palgatõusuks 2012. aastaks ja järgnevatel aastatel,» kinnitas ametiühingujuht.Allikas: Postimees Online