Ametiühingud kutsuvad üles kirjutama oma kogemustest haigena tööl käimisel

5. november 2015

Ametiühingud kutsuvad inimesi üles spetsiaalsel Facebooki kampaanialehel kirjutama oma kogemustest seoses haigena tööl käimisega, et mõjutada samateemalise seaduseelnõu vastuvõtmist.


Ametiühingud andsid kevadel riigikogule üle esimeste haiguspäevade taastamise toetuseks vähem kui kuu ajaga kogutud 25 000 allkirja ning vastava eelnõu. Ametiühingute keskliit leiab, et Eesti haiguslehe süsteemi tuleb muuta, sest see jätab inimese täielikult ilma rahata esimesel kolmel haiguspäeval –just siis, kui oleks võimalik end korralikult ravides pikemat haigust vältida.


"Need kolm esimest haiguspäeva, mida ei hüvita täna töötajale ei tööandja ega ka haigekassa, põhjustavad väga paljudele sissetulekuaugu, mida inimesed endale lubada ei saa," teatas ametiühingute keskliit. "Selle asemel et ennast kodus ravida, eelistatakse haigena tööl käia, rikkudes nii enda kui kolleegide tervist,"“ rääkis ametiühingute keskliidu esimees Peep Peterson.


Petersoni sõnul on probleem ka selles, et kui inimene ei tunne end hästi, siis ta lihtsalt ei tee oma tööd parimal võimalikul viisil. „Tervisehäirega inimesel pole ainult väiksem töövõime, vaid nad teevad töötades ka rohkem vigu ja saavad ise traumasid,“ lisas ta.


Ametiühingute hinnangul on probleem suur. „Seda näitab ka see, et veidi vähem kui kuu ajaga koguti suur hulk toetusallkirju ning täna veel ametlikult avamata kampaanialehekülg


Facebookis on saanud mõne päevaga ligi 3000 pooldajat,“ rääkis Peterson.

Ametiühingute poolt kevadel riigikogule esitatud seaduseelnõu osas tuleb otsus teha aasta lõpuks.


Kampaanialehekülje leiab aadressilt www.facebook.com/taastamehaigushyvitise.

Loe lisa http://www.eakl.ee/?pid=601&lang=5
                                                                                                                  Allikas: EAKL