Ametiühingud kutsuvad riigikogulasi hääletama lähetatud töötajate võrdse sissetuleku poolt

13. mai 2016

Eesti Ametiühingute Keskliit saatis täna Riigikogu fraktsioonidele kirja, milles palub hääletada Euroopa Liidu asjade komisoni otsuse-eelnõu vastu. Eelnõuga tahetakse võrdsustatakse teise Euroopa Liidu riiki lähetatud töötaja ja kohaliku töötaja sissetulekud.


Euroopa Liidu asjade komisjoni algatusel hääletab Riigikogu täna otsuse eelnõud 225 OE, millega saadetakse Euroopa Komisjonile tagasi ettepanek töötajate lähetamise direktiivi muutmiseks, põhjendades, et see on vastuolus subsidiaarsuspõhimõttega.

Eesti ja Euroopa ametiühingud leiavad, et Euroopa Komisjoni algatus on tegelikult töötajate huvides, sest:
1. see välistab lähetatud töötajate diskrimineerimise kohaliku tööjõuga võrreldes;
2. kindlustab liikmesriikide õigust omal pinnal töötamise reegleid vabalt kujundada;
3. võrdsustab konkurentsireeglid kodumaistele ja välismaistele ettevõtetele.

Ametiühingute keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on EK direktiiviettepaneku vastu astunud peamiselt Eestist odavama tööjõuga Ida-Euroopa riigid.

„Leiame, et mitte EK algatus pole Eesti ettevõtete konkurentsivõime vastu, vaid pigem lubab Riigikogu EL asjade komisjoni otsuse eelnõu siia teiste riikide ettevõtted, kellega konkureerimiseks tuleks eestlaste palku langetada ja töötingimusi halvendada,“ rääkis ta ning kutsub riigikogulasi üles toetama töötajate ühtsust ja võrdseid sissetulekuid ning hääletama ELAKi eelnõu vastu.


Kontakt:
Peep Peterson, EAKL esimees, 5015 446
Kaili Uusmaa, EAKL kommunikatsioonijuht, 5087 370