Aastaga on turistide arv vähenenud

10. juuni 2013

Majutusettevõtetes peatus aprillis 192 000 välis- ja siseturisti, mis oli 6% vähem kui eelmise aasta samal kuul. Suurenes sise- ja vähenes välisturistide arv.Aprillis kasutas majutusettevõtete teenuseid 125 500 välisturisti, mis oli 13% vähem kui eelmise aasta samal kuul, teatas statistikaamet.

70% välisturistidest saabus naaberriikidest Soomest, Venemaalt ja Lätist. Venemaalt saabus aprillis 19 000 turisti, mis oli 7% enam kui möödunud aastal. Läti ja Soome turistide arv majutusettevõtetes vähenes mullusega võrreldes vastavalt 23% ja 11%.

Eelmise aasta aprilliga võrreldes saabus vähem turiste kõigist suurematest partnerriikidest, vaid Leedu turiste peatus majutusettevõtetes mullusest 5% enam.

Aprillis peatus Tallinnas ligi kolm neljandikku majutusteenuseid kasutanud välisturistidest, järgnesid Pärnu ja Tartu. Väljapool neid linnu peatus aprillis 13% kõigist majutusteenust kasutanud välisturistidest.

 

Aprillis peatus majutusettevõtetes 66 600 siseturisti, mis oli 8% enam kui eelmise aasta samal kuul. Siseturistidest alla poole (44%) kasutas Tallinna, Tartu ja Pärnu majutusettevõtete teenuseid. Eelistatumad maakonnad olid veel Ida- ja Lääne-Viru ning Saare maakond, kus peatus vastavalt 10%, 7% ja 7% siseturistidest.

 

Aprillis pakkus külastajatele teenust 880 majutusettevõtet. Külastajate käsutuses oli 18 000 tuba ja 40 000 voodikohta. Täidetud oli 40% tubadest ja 31% voodikohtadest. Tallinnas, Tartus ja Pärnus oli nii tubade kui ka voodikohtade täitumus suurem riigi keskmisest.

Väljapool suurlinnu oli tubade kui voodikohtade täitumus väiksem, vastavalt 24% ja 18%.

 

Ööpäev majutusettevõttes maksis keskmiselt 32 eurot ning oli eelmise aasta aprilliga võrreldes euro võrra kallim.

                                                                                                     Allikas: Delfi Majandus